MŮŽE EXISTOVAT LÁSKA K PENĚZŮM?
Co když je to úplně jinak. Vypadá to, že láska k penězům nemůže být reálná. Jak tedy označit člověka, který myslí a mluví pouze o financích? Jeho život se točí jen kolem peněz. Představa, že by o nějaké finance přišel ho dostává do stavu šílenství.
Možná si všímáte toho, že tohle téma jen tak někde neuslyšíte. Potom je na místě otázka. Existuje láska k penězům nebo se jedná o duševní onemocnění? Jaká je hranice zdravě mít rád peníze a kdy začnete bláznit? Nebo je za vším schována závislost na finančních prostředcích?
JEDNÁ SE O LÁSKU K PENĚZŮM, DUŠEVNÍ PORUCHU NEBO JSME ZÁVISLOST NA PENĚZÍCH?
Vaše mysl je soustředěna pouze na prachy. V podstatě o nic jiného nejevíte zájem. Ať jste kdekoli, mluvíte nepřetržitě o svých zdrojích a úsporách. Vše co se děje kolem Vás, je nezajímavé, protože vy máte vášeň v peníze. Časté přepočítávání, zda sedí cifry. Kontrola, která překračuje normu zdravého výdělku a spoření. Máte natolik peněz, že nevíte co s nimi. Dostanete vše, po čem zatoužíte. Čím více peněz máte, tím jich chcete více. Hranice normality, financí jdou stranou. Neustále se bojíte, zda Vám přijdou další. Šílená bezbrannost, že o svoje peníze přijdete. Pocit, že Vám Vaše peníze chtějí všichni vzít. Milujete pocit, že máte více finančních prostředků, než lidé ve Vašem okolí. Finance hromadíte, na duhou stranu máte pocit, že jich máte pořád málo. Chcete VÍC, VÍC A VÍC
Nesouvisí tohle náhodou s bláznovstvím? Nebo se jedná o zmíněnou duševní poruchu, která je vyvolávaná právě financemi? Nebo snad to může být láska k penězům? Dalším vysvětlením by mohla být závislost na penězích. Dokážeme to rozpoznat? Nebo budou odpovědi založené pouze na domněnkách?
DUŠEVNÍ PORUCHA
Finanční porucha úzkosti má svoje specifická znamení, podle kterých poznáte, že nejste úplně v pořádku. a je ta správná doba začít jednat.
HROMADĚNÍ PENĚZ
Máme rozdílné lidi, co mají za koníček sběratelství. Jeden případ víme, kterým je sběratelství bankovek. Jestliže Vaše peníze leží na účtech nebo někde ve skříňce doma, pak jsou nevyužity. A k čemu tedy jsou? Pokud nic nekupujete nebo neinvestujete? Nehledě na danou situaci, člověk může lehce propadnout workoholisnu.
NADMĚRNÉ ŠETŘENÍ
Jediným smyslem života jsou finance. Díky myšlení, které je přivádí na budoucnost, která je pro ně nejistá. Bojí se, že nebudou mít dostatek finančních prostředků. Začnou tedy ve velkém střádat rezervu, pro budoucí život. Je sice obdivuhodná spořivost, ale do určité míry. Jestliže budete pouze jen pracovat a ukládat? Co se stane pak?
NEKONTROLOVATELNÉ UTRÁCENÍ PENĚZ
Musíme je ale rozdělit do dvou skupin. Ti co abnormálně šetří nebo naopak nechutným způsobem peníze utrácejí. Dejme tomu, že patříte do skupiny nekontrolovatelného utrácení. Pak by Váš stres opadl, nemyslíte? Jenže tady se vyskytne další zádrhel. Nekontrolovatelné peníze rozhazujete, což je velmi nákladné. Vaši psychickou úzkost zaženete do kouta rozhazováním. Ale dobré pocity brzy opadnou, protože se jedná o krátkodobou úlevu.
FINANČNÍ HOSPODAŘENÍ V RODINĚ
Společné hospodaření, může mít mnoho výhod. Tohle neplatí v případě, že konto drží právě osoba, která má problémy. Zneužívání postavení a post, přehnaná kontrola peněz celé rodiny. K těmto rozhodnutím Vás právě vede Úzkostní finanční porucha.
FINANČNÍ NEVĚRA A ZATAJOVÁNÍ FINANČNÍCH PROSTŘEDKŮ
Jedná se o rozdělené účty v domácnosti, kde jeden druhému zatajují svoje finanční rezervy a výdaje. V horším případě si berou půjčku za půjčkou.
FINANČNÍ PODPORA DÍTĚTI, RODIČEM
Zda patříte mezi rodiče, co dlouhá léta finančně podporujete svoje dítě, změňte přístup. Jsou ohroženy peníze, které máte uspořené na stáří a dále ohrožujete vaše dítě finanční závislostí. Dítě v konečné fázi, nebude schopno osamostatnění.
ÚZKOST ZPŮSOBENA PENĚZI, DVĚMA ZPŮSOBY
Problémy s penězi, co způsobuje úzkost.
Úzkost, co způsobuje problémy s penězi.
ZÁVISLOST NA PENĚZÍCH
Každý by si měl položit jednoduchou otázku, jaké pocity ve Vás vyvolávají peníze?
Peníze v člověku mohou vyvolávat pocit vítězství , hrdost a vše, po čem je naše vnitřní JÁ, hladové. Závislost na moci a bohatství, je horší než být nevyléčitelným alkoholikem.
Nedá se tedy vyloučit ani jedna z nabízených variant. Teď záleží ale na Vás, zda s tímto problémem budete něco dělat nebo ho necháte spát. Časem se můžou Vaše problémy prohloubit a vy můžete skončit jako velká troska, bez finančních prostředků na psychiatrii. Máte zdravou normu peněz?