Podnikatelské aktivity musí být ziskové. Podnikání musí přinášet aspoň tolik peněz, aby se z nich uživil podnikatel sám, aby své dostali i případní zaměstnanci, aby se z toho zaplatily všechny povinné odvody státu a dalším institucím, aby zbylo na udržování podniku v chodu a podobně. Jistě, existují třeba i sezónní výkyvy, ale celkově musí podnikání vynášet.
Jenže co když nevynáší dost? Co když firma stěží živoří a co když ani to ne a tato se řítí do propasti?
V takovém případě by se s tím možná mělo skončit, dokud je čas, dokud nevznikly dluhy, jež už by byly nesplatitelné a jež by podnikatele zruinovaly. Ale tak by se mělo postupovat jedině v případě, že už firma definitivně ztratila naději, že už nemá perspektivu.
Pokud má takový podnik ale stále ještě smysl, pokud má ještě slušné vyhlídky do budoucna, nemělo by se rezignovat. A podnikatel by to měl vyřešit dejme tomu investicemi. A pokud snad na tyto nemá peníze, měl by si někde půjčit.
A kdo dá půjčku podnikateli, který je v nouzi? Není-li tu jiná možnost, ale klidně i tehdy, když by se dalo ještě něco jiného najít, mohou přijít vhod nebankovní hypotéky bez registru. Což jsou podnikatelské půjčky, jejichž předností je především to, že si je může vzít téměř kdokoliv. Na rozdíl od bankovních půjček tu totiž nemusí nezbytně vadit ani nízké příjmy žadatele, ani jeho záznamy v registrech dlužníků, další splácené úvěry, exekuce a podobně.
Jak je to možné? To je jednoduché. Tady se podnikatel zaručuje za půjčku zástavou nemovitosti po dobu splácení. Což ho činí dostatečně důvěryhodným na to, aby mu bylo půjčeno.
Dotyčný tu dá do zástavy nemovitost, prokáže schopnost splácet a o nic víc se starat netřeba. Zažádá se jednoduše s pomocí internetu, půjčka je rychle schválena, peníze rychle vyplaceny a zachraňování firmy může začít.
A podmínky splácení tu jsou takové, že se to určitě zvládne.