V letních měsících, zvláště pak v posledních letech, většinou panují vedra až k zalknutí a nejlepším způsobem, jak proti nim bojovat je si alespoň občas zaplavat ve studené vodě. Tu můžete najít jak na veřejném koupališti, tak třeba na rybnících nebo přehradách. Máte-li však ostych koupat se na veřejnosti, rádi byste dali přednost soukromí a zároveň máte dostatečně velký pozemek, určitě byste měli přemýšlet na zakoupením vlastní vodní plochy. Nemusí se jednat o nic velkého ani okázalého, stač pár metrů čtverečních.
Nečekejte ale, že jakmile bude všechno připraveno, vaše zodpovědnost tímto končí. Právě naopak, teď to teprve začne. Když už nic jiného, musíte minimálně zajistit, aby voda byla dostatečně čistá, což je i není jednoduché. Záleží totiž na tom, jakou chemii do bazénu použijete.
Je to nezbytnost
Možná, že si teď říkáte, že žádné chemické prostředky ve vodě, kde se budete koupat nepotřebujete, konec konců, v přehradě ani v rybníku také nic takového obvykle není. Ovšem přírodní vodní nádrže jsou schopny se obvykle pročistit přirozeně. S bazénovou vodou je to přeci jen trochu složitější, a tudíž je potřeba používat vhodné přípravky. Když na tuto povinnost rezignujete, dříve nebo později se vám ve vodě rozmnoží řasy a bakterie a nejenže voda ztratí svou zdravou barvu a začne i trochu smrdět, ale zároveň bude i zdravotně závadná. Je tedy rozhodně lepší ji dostatečně vhodně upravit, jinak si brzy začnete tykat se svým kožním lékařem.
Široký výběr
Co se týče chemie do bazénu, výběr máte více než široký. Pokud nechcete, nemusíte používat klasický chlór, který využívá skoro každý majitel vodní plochy v republice. Můžete sáhnout i po alternativách v podobě kyslíkového preparátu, případně zvolit i mořskou sůl. Ta ovšem sama o sobě nefunguje, alespoň ne dost. Je potřeba ji pořádně ve vodě rozpustit a k tomu slouží speciální přístroj – solonizační jednotka.